XJP-48T100 XJP-48T120 XJP-48T125 XJP-48T105 Speed digital display instrument
Overview
Main Specifications
Measurement accuracy: 10~9999 r/min
Input signal amplitude: 300mA~10V effective value of sine wave
square wave 3~20VP-P
Sampling time: 1 second
Basic error: ±0.02% with self-calibration link
Electric source: 220±22V50±0.5Hz, power consumption≤6VA
Working conditions: ambient temperature 0~40℃, relative temperature ≤85%, no corrosive gas.